Kapat

Garanti Koşuları

Garanti Koşuları

Sayın Müşterimiz ;

Ürünlerimiz Yapı Malzemeleri Yönetmenliği 89/106/EEC kapsamında TS EN 771-1 Standartlarına uygun Ve belgelidir. Aynı zamanda firmamız;
ISO 9001-2000 Kalite Yönetim Sistemi
ISO 14001-2004 Çevre Yönetim Sistemi
OHSAS 18001 işçi Sağlığı Ve iş Güvenliği Yönetim Sistemi
SA 8000 Sosyal Sorumluluk Sistemi belgelerine sahiptir.

GARANTİ KOŞULLARI ;


* Satın almış olduğunuz ürün açık hava şartlarına maruz bırakılmayan tip (sıva altı) malzemedir.

Tuğlalarımızın açık hava şartlarında bekleme süresi (garanti süresi) 1 (bir) yıldır.

Tuğlalarımızın basınç dayanım verileri, basınç uygulama (yükleme) alanları ayrıca genel ve teknik özellikleri ön sayfada verilmiştir.

Tuğlalarımızın ebatları tam, gönyeleri düzgün ve standartlarda belirlenen kriterlere uygundur.

Tuğla örümü işleminde; tuğla örülmeden 1 gün önce tuğla üzerindeki tozların gitmesi, harç suyunu kuru tuğlanın çekmemesi ve harcın kolaylıkla yapışmasını sağlamak amacıyla hafif ıslatılması gerekmektedir.

Tuğla örümü işleminde; verimli sonuç alınabilmesi için kullanılan şakülün düzgünlüğüne dikkat edilmesi gerekmektedir.

Tuğla örümü işleminde; verimli sonuç alınabilmesi için harç malzemelerinin (milli kum(1mm) -elek kumu(5-6 mm) çimento, su ve kireç) uygun oranda karıştırılması gerekmektedir.

Ders kalınlıklarının (ölçüleri) aynı olması gerekmektedir.

Genellikle tam tuğla örülmeli, parça tuğlalar örgünün gerektirdiği yerlerde kullanılmalıdır.

Üst üste konulan iki sıra tuğlanın dik derzleri duvarın hiçbir yerinde aynı doğrultuya.üst üste getirilmemeli, duvarın örgüsüne göre çeyrek veya yarım tuğla kaydırılmalı ve bağlantı sağlanması gerekmektedir.

Duvarın köşesi nihayetlendirilecekse; örgüde bağlantı, köşeden itibaren sağlanmalı,sonradan devam ettirilecek sıralar için duvar dişi bırakılması gerekmektedir.

Zeminin temizlenmesi ve betonun soğuması için tuğla örülecek zeminin hafifçe ıslatılması gerekmektedir.

Tuğlalar dikine örülmeli, harç kalınlığının ortalama 3 cm olması gerekmektedir.

Alt ve üst tuğla arasında sağlam bağlantı olabilmesi için; tuğla deliklerine en az 1'er cm harç dolması gerekmektedir.

Kapı ve pencerelerde lentonun, en az 15 cm tuğla üzerine bindirilmesi gerekmektedir.

Duvarın daha mukavemetli olması ve bel vermemesi için, tuğla örümü işlemlerinde acele edilmemeli, iskele altı ve iskele üstü ayrılmalı, ilk gün iskele altı örülüp ertesi gün iskele üstünün örülmesi gerekmektedir.

Harcın güçlenmesi ve duvarın sağlamlaşması amacıyla; örülen duvarın 3(üç) gün hafifçe ıslatılarak nemli tutulması gerekmektedir.

ARTUG İZO tuğlalarının örümü işleminde, kullanılacak olan harç TS 998-2 standardına uygun olmalı ve örgü harcının 3-4 cm kalınlığında olması gerekmektedir.

ARTUĞ İZO tuğlalarının örümü işleminde, kenetleme donanımlarının (lamba -zıvanalar )birbirine tam oturtulması gerekmektedir. Düşeylerde harç kullanılmamalı sadece yataylarda harç kullanılması gerekmektedir.

Üst üste kullanılan tuğlaların hiç birinde düşey delikler üst üste gelmemeli baş kısımlarda yarım ARTUĞ İZO tuğlaları kullanılması gerekmektedir.

Satın almış olduğunuz tuğlaların yüklenmesi, sevkıyatı, teslimatı firmamız araçları ve personeli tarafından yapılmaktadır.Yapılan teslimat yukarıda yazılı olan garanti koşulları kapsamında firmamız garantisi altındadır.Aksi takdirde firmamızın sorumluluğu bulunmamaktadır.

Fabrika teslim satışlarımızda (müşteri araçlarına yüklemelerde ) teslimat garantimiz fabrika sahamız içerisinde geçerlidir. Fabrika sahası dışında bayi araç şoförleri ve indirmecileri sorumludur. Fabrika dışarısında bu araçlarda yüklü tuğlalarla ilgili gelen şikayetler firmamızca kabul görmeyecektir.

Garanti kapsamımız, teslim tutanağını ve sevkıyatı tam, eksiksiz ve sağlam olarak teslim alacak kişinin sipariş sahibi veya vekili olması durumunda mevcuttur .Aksi takdirde yapılan şikayetler firmamız tarafından kabul görmeyecektir ve garanti kapsamında işlem yapılmayacaktır.
 

Başa Dön