Kapat

Niçin Tuğla

Niçin Tuğla

Tuğla üretiminde tamamen doğal malzemeler kullanıldığından bazı duvar malzemeleri gibi kansorejen risk taşımaz. Tuğla ve sıva harcının genleşme katsayıları birbirlerine yakın olduğu için yapım sonrası çatlaklar oluşmaz. Bina oturmalarında veya dipten gelecek deprem dalgalarına karşı yüksek muavemeti sayesinde taşıyıcılık görevi görür. Mikro yapısında gözenekli bir yapı olması ve kapiler yapı sayesinde üzerine aldığı nemi barındırmaz, kısa sürede geri verir.Maksimum nem alma oranı %13'dür.    

TUĞLA VE KİREMİT EN DOĞAL YAPI MALZEMESİDİR

Tuğla ve Kiremit doğal kilden üretilmektedir. Bu nedenle insan sağlığına hiç bir negatif etkisi yoktur.Doğallığın ön plana çıktığı günümüzde vazgeçilmez bir yapı malzemesi olmayı sürdürmektedir

* KANSOREJEN MADDE İÇERMEZ    
* SIVADA ÇATLAMA YAPMAZ    
* KONFOR DEĞERİ YÜKSEKTİR    
* ISI KUMBARASIDIR    
* NEM BARINDIRMAZ    
* EK KİMYASAL KATKISI YOKTUR    
* %100 GERİ DÖNÜŞÜMLÜDÜR    
* UZUN ÖMÜRLÜDÜR    

TUĞLA ISI KUMBARASIDIR ISI DEPOLAMA ÖZELLİĞİ ÇOK YÜKSEKTİR    

 

Tuğla

Tuğlanın en önemli ve vazgeçilmez özelliklerinden biri olan yüksek ısı depolama özelliği ile bina içi ısı regülasyonu sağlamasıdır.    
Binaların duvarlarında tuğla tercih edildiğinde,binalarda tuğla ani sıcaklık artışlarına engel olur ve ısıyı bünyesine alıp daha sonra geri vererek bina içi konforun insan sağlığına uygun ortamlar yaratmasına yardımcı olur.

Başa Dön